11. runda zmagań zapowiada się ciekawie. Vice-Lider, Czarni Rudno, jedzie do MKS-u Nowe Miasteczko, którzy tydzień temu zremisowali z nami po ładnej walce do końcowego gwizdka. Może być naprawdę ciekawie. Co do wyniku. Nie wiadomo co dla nas lepsze. Czy zwycięstwo Czarnych, którzy tym samym zaczęliby się znacznie oddalać wraz z Konotopem od reszty stawki czy może jednak bardziej ucieszyć nas powinna wygrana MKS-u, który są dla nas na wyciągnięcie ręki ale osłabiłby pozycję Czarnych, którym w tym sezonie smak porażki poczuli tylko dwa razy. Szczerze? Uważam, że obie wersje byłyby dla nas korzystne.

Spotkanie pomiędzy liderem Mieszkiem Konotop i trzecim zespołem ligi, Drzonkowianką Racula i ponownie możemy zadawać sobie powyższe pytania. Osobiście wolałbym, żeby to lider poległ. Efektem tego byłoby stworzenie większego ścisku punktowego co przełoży się na zwiększenie prawdopodobieństwa i szans na dogonienie pierwszej trójki.

W 11. rundzie Cargovia Kargowa podejmować będzie grający w kratkę Dąb II Przybyszów. W tym przypadku nie będę spekulował. Nie ma takiej potrzeby. Za to jest potrzeba zwycięstwa gospodarzy. Jest to mało prawdopodobne ponieważ Cargovia zajmuje 13. miejsce z dorobkiem jednego punkta i bilansem bramek -34. Małe szanse ale jednak nadzieja jest. Piłka nożna jest sportem nieprzewidywalnym. Zatem czekamy!

Najlepsze zostawiam na koniec. Derby! Jedziemy do Zawady. Nie dość, że gorąco pod względem terytorialnym to "do pieca" dokłada aktualny układ tabeli. Ikar, który jest bezpośrednio pod nami z pewnością ostrzy sobie zęby. Co prawda wygrali ostatni mecz ale z ostatnią drużyną, której ewidentnie nie idzie. Za to my jesteśmy po zaciętej walce z MKS-em i znacznie niezadowoleni z wyniku tego spotkania. Mamy głód zwycięstwa! Jedziemy po 3 punkty!

Porównanie w pigułce:

Ikar Zawada