Remisowa inauguracja sezonu, czyli 0:0 w Łężycy.

Sezon 2016/2017 oficjalnie wystartował! W zeszłorocznej inauguracji TKKF Chynowianka Zielona Góra swe zmagania również rozpoczynała od wyjazdowego spotkania w Łężycy. Wówczas ulegliśmy 3:1. Dziś było inaczej. Mimo wymagającego i dysponującego dobrym składem przeciwnika, Chynowianka po meczu może wpisać sobie do ligowej tabeli jeden punkt. Przyjezdni do spotkania podeszli bardzo zmotywowani. Przez pierwsze 45 minut kibice nie mogli narzekać na nudę. Drużyny wymieniały się ciosami, raz bardziej, raz mniej groźnymi.
Druga połowa niczym nie odbiegała od pierwszej. Sparta i Chynowianka nie zmieniały strategii, dzięki czemu mogliśmy oglądać bardzo ciekawe spotkanie. Jedyne czego brakowało to goli. Był to mecz bramkarzy niż napastników. Obaj w wyśmienitej formie nie dali cienia wątpliwości, która strefa boiska grała najefektywniej. To dzięki nim zespoły zawdzięczają dorobek jednego punkta na początku sezonu. Wynik w pełni sprawiedliwy.