Derby dla Chynowa !

Tydzień temu niefortunny remis 3-3 z MKS-em na własnym obiekcie. Dziś misja trudna ale należąca do tych możliwych. Zawodnicy zmotywowani i głodni wygranej zwłaszcza na takim przeciwniku jakim jest Ikar Zawada.
Pierwszy gwizdek zabrzmiał chwilę po godzinie 15. Od samego początku gospodarze nie mogli swobodnie poruszać się po swoim boisku. Chynowianie konstruowali składne akcje i utrzymywali się przy piłce. Piłkarze Ikara byli tym faktem coraz bardziej podirytowani. Zaczęły się faule. W 16. minucie do futbolówki podchodzi Tomasz Gruchociak. Kapitan posłał piłkę precyzyjnie w lewą stronę bramki. Bramkarz bez szans.
Prowadzimy 0-1. Taki wynik utrzymuje się do końca pierwszej połowy.

Po przerwie gra wyglądała podobnie. Gospodarze straszyli ale formacja obronna Chynowianki w skupieniu wykonywała swoje zadanie. W 56. minucie zakotłowało się pod polem karnym Zawady. Do piłki dopada Michał Wyszomierski i podnosi prowadzenie do 0-2. W nasze szeregi wkradło się rozluźnienie. Gapiostwo obrońców wykorzystuje Daniel Król, który strzela przy lewym słupku Krzyśka Pluty. Po 62. minucie meczu mamy wynik 1-2. Kilka konkretnych wskazówek i uwag oraz przeprowadzone zmiany ( Kamil Kempa -> Jacek Przybylak, Cezary Rajewski -> Jacek Sowa ) przywróciły porządek w drużynie. Efektem dobrej gry jest gol w 74. minucie Pawła Kotarskiego. Solidne prowadzenie i dominacja na boisku. Wynik 1-3. Po bramce trener Ryszard Olszewski dokonuje jeszcze paru roszad ( Piotr Fryda -> Marcin KordekJakub Bukowski -> Marcin MichniewskiMaciej Rogal -> Tomasz Gąsiorek )

Wygrywamy derby i wskakujemy na 5. miejsce !! Brawo !!